Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 9 września 2013

Debiut w Europie

Robert Demjan przeszedł do portugalskiego Varzim za 40 tys zł. My szykujemy się już do pierwszego meczu w Trzeciej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. Rywal w dwumeczu to rumuński Rapid Bukareszt. Drużyna znana i mocna. Myślę jednak, że u siebie powalczymy.

Podbeskidzie Bielsko- Biała - Rapid Bukareszt

Goście postanowili nam pomóc, aby nasz debiut na arenie międzynarodowej wyszedł dobrze. Już w 6 minucie ładną akcje Boljevica z Seratlicem wykończył....obrońca gości Raji pokonując własnego bramkarza. Ta bramka chyba ich podłamała i moi zawodnicy byli zdecydowanie stroną przeważającą. W 26 minucie na 2-0 podwyższył Titi wykorzystując sytuacje sam na sam z bramkarzem. Stwarzaliśmy kolejne okazje jednak trzykrotnie Sorek i Seratlic nieznacznie się mylili w dogodnych sytuacjach. W 70 minucie było już 3-0. Ładna akcja Titiego z Sachą i po dośrodkowaniu tego drugiego Kasonde pakuje piłkę do własnej bramki. Mecz kończy się trzy bramkowym zwycięstwem Podbeskidzia i jesteśmy blisko czwartej rundy.

1.08.2013 - Liga Europy, Trzecia runda kwalifikacyjna- pierwszy mecz

Podbeskidzie - Rapid   3:0 (2:0)      Info ogólne    Składy

1-0 Nojim Raji (sam) 6
2-0 Titi 26
3-0 Francis Kasonde (sam) 70

Zawodnik meczu: Titi (Podbeskidzie) 8,0

Pora wyjść na pierwszoligowe boiska. Pozostałe zespoły rozegrały już dwie kolejki. My wskutek występu w Superpucharze Polski i Lidze Europy dopiero teraz rozpoczynamy ligowe zmagania. Pierwszym naszym rywalem będzie GKS Katowice. Drużyna ta jest typowana do włączenia się w walkę o awans, więc zapowiada się ciężki mecz.

Podbeskidzie Bielsko- Biała - GKS Katowice

Mecz rozpoczął się dla nas od straty gola. Już  w5 minucie Skołorzyński dośrodkował z lewej strony i Kaciczak strzałem głową pokonał naszego bramkarza. Szybko chcieliśmy odrobić straty i mieliśmy ku temu wiele okazji jednak szwankowała skuteczność. Do przerwy jednak przegrywaliśmy. Tuż po zmianie stron prawą stroną akcje przeprowadził Sacha. Dośrodkował w pole karne i Gołuch strzałem z półwoleja wyrównał stan meczu. Mimo wielu dobrych okazji z obu stron wynik nie uległ zmianie i pierwszy mecz ligowy remisujemy 1-1.

4.08.2013 - I liga 1/34

Podbeskidzie - Katowice   1:1 (0:1)      Info ogólne    Składy   Tabela

0-1 Damian Kaciczak 5
1-1 Daniel Gołuch 46

Zawodnik meczu: Mariusz Sacha (Podbeskidzie) 7,7

Po meczu ligowym czas na rewanż w kwalifikacjach do Ligi Europy. Po wysokim zwycięstwie u siebie do Bukaresztu jedziemy pełni optymizmu. Oczywiście trzeba być uważnym bo Rapid to mocny zespół i od początku pewnie rzuci się do ataku. To jednak będzie szansa na skuteczny kontratak.

Rapid Bukareszt - Podbeskidzie Bielsko- Biała

Co za początek! 6 minuta. Titi z rzutu rożnego zagrywa na krótki słupek i Sourek strzałem głową daje nam cenne prowadzenie. Gospodarze jednak ze zdwojoną siłą rzucili się na nas i w 11 minucie Okechukwu wyrównał. Rapid chciał iść za ciosem. My jednak kontratakowaliśmy i właśnie po jednej z takich akcji Gołuch po drugiej asyście Titiego ponownie dał nam prowadzenie. Miejscowi robili co mogli by zmienić oblicze meczu jednak moja obrona spisywała się nie nagannie. W 48 minucie Okechukwu wyszedł n a czystą pozycję jednak Sourek sfaulował go i sędzia pokazał mojemu obrońcy czerwoną kartkę. Nie zmieniło to zbytnio obrazu gry, a dodatkowo Seratlic w 69 minucie podwyższył nasze prowadzenie. Zwyciężamy w dwumeczu 6-1 co jest sporą sensacją.