środa, 26 czerwca 2013

Ligowy Hit w Krośnie

Przygotowująca się do EURO 2012 reprezentacja Polski rozegrała kolejny sparing.

Polska- Białoruś   2:0     Info ogólne   Składy

Przed nami jeden z najważniejszych meczów w sezonie. Na własnym boisku podejmujemy drugą w tabeli Stal Mielec. E tej chwili w tabeli mamy nad rywalem trzy punkty przewagi, więc zwycięstwo pozwoli nam trochę odskoczyć. Drużyna z Mielca miała być pewniakiem do spadku, a tymczasem zaskakuje wszystkich fantastyczną postawą.

Odpowiednio skoncentrowani przystąpiliśmy do tego meczu. Już w 8 minucie przed świetną szansą stanął Suker, ale jego strzał głową minimalnie minął bramkę przeciwnika. Kolejne minuty to gra tocząca się głównie w środku pola i żadna z drużyn nie potrafiła sobie stworzyć dogodnej okazji na zdobycie bramki. Pod koniec pierwszej połowy przed szansą ponownie stanął Suker, ale tym razem bramkarz gości był na posterunku. W odpowiedzi groźnie uderzał Jędryka, ale jego strzał z  linii pola karnego znakomicie obronił Anusiewicz. Tak zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron przez pierwsze minuty  z boiska wiało nudą. Emocje zaczęły się dopiero w 67 minucie kiedy to piękną akcje moich graczy wykończył Gruszczyński. Gościom nie pozostało nic innego jak tylko odważniej zaatakować co nam stworzyło okazje do kontry. Piłkarze z Mielca zagrozili nam w 75 minucie, ale ponownie Anusiewicz pokazał, że zna swój fach. W doliczonym czasie meczu Karcz wykonywał rzut rożny. Do dośrodkowanej przez niego piłki doskoczył Więckowski i strzałem głową ustalił wynik meczu. Wygrywamy 2-0 i mamy już sześć punktów przewagi nad drużyną z Mielca oraz dziewięć nad trzecią Avią Świdnik. Jednak do końca sezonu jeszcze daleko, więc trzeba uważać.