piątek, 23 sierpnia 2013

Ćwierćfinałowy dwumecz z Resovią

Czas na debiut jako menadżer Podbeskidzia Bielsko- Biała w oficjalnym meczu. Rozgrywki ligowe nam póki co nie szły, ale w Pucharze Polski spisujemy się wspaniale. Dotarliśmy do ćwierćfinału, w którym zagramy z Resovią Rzeszów. Rywal też występuje w Pierwszej Lidze zajmując tam dziesiątą lokatę. W ligowy rozgrywkach u siebie pokonaliśmy ich 2-0, a na wyjeździe polegliśmy 1-0. To już jednak historia. Teraz w klubie nastała era Zenka Kowalskiego. Mam nadzieje, że będziemy się cieszyć z pierwszego sukcesu jakim będzie awans do półfinału.

Resovia Rzeszów - Podbeskidzie Bielsko- Biała

Już w 5 minucie mogliśmy objąć prowadzenie. Kal dośrodkował z lewej strony wprost pod nogi Komana, ale jego strzał z kilku metrów obronił Pietryka. Pięć minut później szanse mieli gospodarze. Kisiel zagrał do Kantora i ten przestrzelił w dogodnej sytuacji. W 18 minucie indywidualną akcją popisał się Gołuch jednak uderzył tuż obok słupka. W 25 minucie z powodu kontuzji boisko opuścił Koman i w jego miejsce wszedł Kołodziej. Przed przerwą szansę miał Sacha. Boljevic świetnie wyłożył mu piłkę, ale niestety Maruiusz minimalnie się pomylił. Po zmianie stron ciągle mieliśmy przewagę i już w 50 minucie Seratlic miał świetną szansę jednak Pietryka pokazał, że zna swój fach. W 55 minucie z rzutu wolnego w poprzeczkę uderzył Kołodziej. W 67 minucie eksplozja radości w naszym zespole. Z rzutu wolnego dośrodkował Kołodziej. Pietryka chciał złapać piłkę, ale wypuścił ja z rak. Do piłki dopadł Gołuch i skierował ją do pustej bramki. Po objęciu prowadzenia cofnęliśmy się do obrony licząc na kontrataki. Gospodarze próbowali śmielej zaatakować jednak nic z tego nie wynikało. Wygrywamy 1-0 i jesteśmy jedna noga  w półfinale Pucharu Polski.

20.03.2013 - Puchar Polski, Ćwierćfinał- pierwszy mecz

Resovia - Podbeskidzie     0:1 (0:0)      Info ogólne    Składy

0-1 Daniel Gołuch 67

Zawodnik meczu: Daniel Gołuch (Podbeskidzie) 7,3

Po tygodniu czas na rewanż. Po zwycięstwie na wyjeździe powinniśmy u siebie spokojnie postawić kropkę nad "i ". Jednak trzeba być skoncentrowanym do samego końca. jedna akcja gości i może zrobić się nerwowo. W meczu nie zagrają kontuzjowany Koman oraz przebywający na zgrupowaniu reprezentacji Boljevic.

Podbeskidzie Bielsko- Biała - Resovia Rzeszów

Początek meczu był dosyć nerwowy z obu stron. Skupiliśmy się na obronie próbując szybkiej kontry. Goście za wszelką cenę starali się zagrozić naszej bramce. W 25 objęli prowadzenie. Feden zacentrował piłkę z prawej strony. Stefanik uderzył głową i piłka po rekach Zajaca wpadła do bramki. Straty  z pierwszego meczu goście dosyć szybko odrobili. Nie cieszyli się jednak zbyt długo. W 32 minucie Kołodziej dośrodkował z rzutu rożnego i Sourek mocnym strzałem głową wyrównał stan meczu. W 44 minucie Seratlic prostopadłym podaniem uruchomił Malinowskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu szans. Do szatni schodzimy z prowadzeniem 2-1. Od początku drugiej połowy goście rzucili się do ataku. Dawało nam to szanse do skontratakowania. Jednak Kołodziej, czy też Malinowski zmarnowali doskonałe okazje. Zemściło się to na nas wyrównująca bramką dla Resovi. Świetną piłę zagrał Feden i Góra pokonał Zajaca. Zrobiło się trochę nerwowo. Goście chyba jednak opadli sił bo to my zupełnie zdominowaliśmy grę i raz po raz mieliśmy stuprocentowe okazje. Jednak Sacha, Malinowksi, Seratlic i Kołodziej nie potrafili ich wykorzystać. Mecz kończy się remisem 2-2 i cieszymy się z awansu do półfinału.

Polska - Anglia   0:3    Info ogólne   Składy    Tabela

W półfinale Pucharu Polski zagramy z wygranym dwumeczu ŁKS Łódź - Raków Częstochowa.