Pierwsze sparingi

Legia Warszawa rozegrała ostatnie dwa mecze w Lidze Europy:

Litex - Legia  1:2   Info ogólne   Składy
Legia - Lille  0:3    Info ogólne   Składy   Tabela

Naszym pierwszym sparingiem jest wewnętrzna gra z drużyną rezerw, do której przesunąłem graczy wystawionych na listę transferową. Mecz nie był zbyt ciekawy. Widać było, że zawodnicy jeszcze potrzebują trochę czasu do przyswojenia sobie nowej taktyki. Oczywiście jako pierwszy zespół mieliśmy zdecydowaną przewagę jednak marnowaliśmy sytuacje za sytuacją. Jedyna bramka meczu padła w 57 minucie. Strzał Sikory odbił Bąk. Piłka trafiła w Mierzejewskiego i następnie w Klepczarka wpadając do siatki. Kuriozalny gol samobójczy.

9.12.2012 - Towarzyski

Podbeskidzie - Podbeskidzie II   1:0 (0:0)      Info ogólne    Składy

1-0 Piotr Klepczarek (sam) 57

Zawodnik meczu: Łukasz Krzycki (Podbeskidzie) 6,9

Kolejne dwa sparingi rozegraliśmy z naszymi klubami filialnymi. Najpierw z Beskidem Andrychów. W tym meczu gra była już lepsza. Zaczęliśmy jednak od utraty gola. W 9 minucie Zalewski dośrodkował z prawego skrzydła i Zajaca strzałem głową pokonał Rupa. Po trzech minutach doprowadzamy do wyrównania. Ładne podanie Siwka do Kupczaka i ten drugi będąc sam na sam z bramkarzem pewnym strzałem obok niego umieszcza piłkę w siatce. Do przerwy mieliśmy jeszcze kilka szans, ale szwankowała celność strzałów. Druga połowa pod względem wykończenia akcji była już lepsza. Najpierw w 65 minucie Demjan zagrał do Malinowskiego, który mocnym strzałem umieszcza piłkę pod poprzeczką bramki gości. W 76 minucie wynik meczu ustalił Demjan i tym sposobem wygrywamy 3-1.

Zawodnik meczu: Robert Demjan (Podbeskidzie) 7,9

Trzecim sparingiem jest potyczka z kolejnym klubem filialnym, czyli Rakowem Częstochowa. Tuż przed świętami piłkarze myślami już chyba byli przy rodzinnych stołach. Zagrali słabo. W pierwszej połowie nie działo się nic. Dopiero w 43 minucie ładne rozegranie piłki Kupczaka do Sachy. Ten drugi dograł w pole karne i akcje wykończył Gołuch. Dwie minuty później podobna akcja pod nasza bramkom w wykonaniu gości i Kulawik wyrównuje stan meczu. W drugiej połowie mieliśmy kilka okazji, ale z ich wykończeniem mamy problem i to jest temat nad którym musimy popracować.