Rozpoczęło się okienko transferowe: Klub opuszczają:

Łukasz Mierzejewski- za 35 tys zł. do Okocimskiego Brzesko
Mateusz Bąk- za 18 tys zł. do Floty Świnoujście
Ivan Curic- za 150 tys zł. do Warty Poznań
Krzysztof Wierzbicki- za 7 tys zł. do Zawiszy Bydgoszcz

Nadszedł czas na kolejny sparing. Rywal to aktualny lider Ekstraklasy, czyli Lech Poznań. Będzie ciężka przeprawa. Wynik gorszy niz gra. Tak mozna określić to spotkanie. Goście od początku pokazywali swoją wyższość na boisku . Objęli prowadzenie w 12 minucie. Dośrodkowanie Kiełba na gola strzałem głową zamienił Nowak. Mieliśmy też kilka swoich okazji jednak nasza skuteczność pozostawia wiele do życzenia. "Kolejorz" też często stwarzał zagrożenie pod nasza bramką i w 51 minucie na 2-0 podwyższył Krivets. Wynik meczu w 77 minucie ustalił Linetty.

9.02.2013 - Towarzyski

Podbeskidzie - Lech   0:3 (0:1)      Info ogólne    Składy

0-1 Dawid Nowak 12
0-2 Sergey Krivets 51
0-3 karol Linetty 77

Zawodnik meczu: Dawid Nowak (Lech) 8,2

Z Cracovi za 375 tys zł. dołączył do nas 25- letni pomocnik Vladimir Boljevic. Jest on wychowankiem FK Zeta Golubovci. W Cracovi rozegrał dziewiętnaście meczów i zdobył jednego gola. Natomiast do Warty Poznań za 325 tys zł. przeszedł Kola Anubi. Z Korony Kielce do końca sezonu wypożyczyliśmy Pawła Kala.

Kolejny sparing rozegraliśmy z beznadziejnie grająca w tym sezonie Legią Warszawa. Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu. Goście zdobyli dwa gole. Pierwsze trafienie dla przyjezdnych to efekt samobójczej bramki Sourka. Tuż przed przerwą na 2-0 podwyższył Ljuboja. Po zmianie stron zobaczyliśmy inne oblicze mojej drużyny. Najpierw świetny kontratak wykończył Koman, a do remisu doprowadził Sacha. Legia szybko odpowiedziała bramką Alispahicia. Nie poddaliśmy się i chwilę później ponownie remis. Gola strzelił Kupczak. Warszawianie ponownie objęli prowadzenie po strzale Ljuboji. Ponownie jednak doprowadziliśmy do wyrównania za sprawą drugiego gola Kupczaka. Po świetnym meczu remisujemy 4-4.

Zawodnik meczu: Daniel Ljuboja (Legia) 8,8

Kolejnym meczem towarzyskim był pojedynek z lokalnym rywalem BKS- em Bielsko- Biała. W tym spotkaniu chciałem przećwiczyć kilka wariantów taktycznych dlatego też nasza gra nie wyglądała dobrze. Mieliśmy jednak sporą przewagę, ale udokumentowaliśmy ja dopiero w 34 minucie golem Gołucha. Goście szybko wyrównali i tuz przed przerwą bramkę zdobył Gołąb. W 80 minucie szalę zwycięstwa na naszą korzyść przechylił pięknym strzałem z 30 metrów Stróżak.