niedziela, 11 sierpnia 2013

Pojedynek z liderem oraz nerwówka

Jedyną drużyną, z którą nie mierzyliśmy swoich sił jest Olimpia Elbląg. Obecny lider rozgrywek przed sezonem typowany był do walki o awans. W składzie na ten mecz oprócz Grzegorza Piesio zabraknie zawieszonego za nadmiar żółtych kartek Macieja Kowalskiego- Haberka.

Karpaty Krosno(4) - Olimpia Elbląg(1)

Początkowo mecz raczej był dość przeciętnym widowiskiem. Brakowało w obu drużynach składnych akcji i sytuacji podbramkowych. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 34 minucie pierwsza dobra akcja moich graczy i przed szansą stanął Gruszczyński jednak uderzył obok bramki. Trzy minuty później stadion eksplodował z radości. Kibiców, którzy powoli zasypiali obudził Haftkowski cudownym uderzeniem z 30 metrów w samo okienko bramki gości. Tym samym obejmujemy prowadzenie. Gracze z Elbląga szybko chcieli nam odpowiedzieć, ale w sytuacji sam na sam z Mackiewiczem świetnie spisał się Anusiewicz. Do przerwy niespodziewanie prowadzimy z naszpikowanym znanymi zawodnikami rywalem z Elbląga. W 49 minucie Gruszczyński uderzył z 15 metrów, ale Szamotulski był na posterunku. Goście też mieli swoją okazję jednak Kolosov uderzył tylko w boczną siatkę. Olimpia atakowała z coraz to większym animuszem co dawało nam szansę do kontrataku. Właśnie po jednej z kontr wywalczyliśmy rzut rożny. Piłkę dośrodkował Famulski, a Osyra strzałem głową podwyższa nasze prowadzenie. W 76 minucie rywale strzelają gola kontaktowego. Niepotrzebnie z bramki wyszedł Anusiewicz, a sprytnym lobem popisał się Kołodziejski. Zapowiadała się nerwowa końcówka. Jednak udało nam się utrzymać wynik i pokonujemy lidera 2-1.

24.10.2012 - II liga wschodnia 18/34

Karpaty - Olimpia   2:1 (1:0)      Info ogólne    Składy    Tabela

1-0 Michał Haftkowski 32
2-0 Kornel Osyra 72
2-1 Mateusz Kołodziejski 76

Zawodnik meczu: Michał Haftkowski (Krosno) 8,3

Dziewiętnasta kolejka to pojedynek z trzecim w tabeli Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. W rundzie jesiennej pokonaliśmy ich na własnym boisku 1-0. U siebie rywale dotychczas przegrali tylko raz, więc będzie to ciężki mecz. W składzie zabraknie tylko Piesio. Na lekkie przemęczenie narzekają Ogórek, Azikiewicz i Kliment.

Polskie kluby w Europejskich Pucharach:

Liga Europy: Atletico Madryt- Legia Warszawa  0:0   Info ogólne   Składy   Tabela

Świt Nowy Dwór Mazowiecki(3) - Karpaty Krosno(2)

Mecz zaczął się dla nas fantastycznie. Już w 33 sekundzie obejmujemy prowadzenie. Kliment podaje do Sołtyńskiego, który prostopadle zagrywa do Gruszczyńskiego i ten mija bramkarza pakując piłkę do pustej bramki. Gospodarze chcą szybko wyrównać co stwarza nam szansę na grę z kontrataku. W 11 minucie gracze Świtu rozgrywają piłkę przed naszym polem karnym. Przechwyt ogórka, podanie do Azikiewicza. Piotr biegnie z piłką wzdłuż linii bocznej parędziesiąt metrów. Zagrywa w pole karne i Sołtyński zamyka akcje celnym strzałem. Prowadzimy 2-0 po jedenastu minutach gry. Zupełnie rozbici gospodarze często zaczynają faulować co powoduje, że sędzia co chwilę sięga po kartonik. W 39 minucie podwójny pech. Boisko z kontuzjami opuszczają Misztal i Sołtyński. W ich miejsce Gałach oraz Famulski. Ten pierwszy zagrał raptem pięć minut i też złapał kontuzje. W jego miejsce na placu gry pojawia się Haftkowski. Druga połowa zaczyna się również dobrze dla ans. Po podaniu Klimenta wynik podwyższa Gruszczyński. W 72 minucie Drwęcki dostaje druga  żółtą kartkę i opuszcza boisko. Wydawało się, że spokojnie wygramy ten mecz. Jednak w naszych szeregach pojawiła się dekoncentracja. Najpierw pozwoliliśmy Skowrońskiemu na strzelenie bramki, a chwilę później Azikiewicz sfaulował w polu karnym Maślankę i jedenastkę na gola zamienia Zych. Gospodarze uwierzyli w siebie i postawili wszystko na jedną kartę. Udało nam się wyprowadzić akcję po której Haftkowski strzela na 4-2. jeszcze jeden zryw miejscowych i bramka Maślanki. Na więcej już nie starczyło czasu i po niezwykle ciekawym meczu zwyciężamy 4-3.