Szukaj na tym blogu

piątek, 16 sierpnia 2013

Ostatnie mecze w tym roku

Na rok 2012 mamy przewidziane jeszcze dwa spotkania. Pierwsze z nich to pojedynek z czwartym w tabeli Pelikanem Łowicz. W rundzie jesiennej na własnym boisku pokonaliśmy ich 1-0. jednak na boisku rywala będzie ciężko powtórzyć ten wynik.

Pelikan Łowicz(4) - Karpaty Krosno(1)

Mecz rozpoczęliśmy fatalnie. Już w 5 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Strzelcem gola Okoński. Chwilę później kontuzję złapał Silhavy i w jego  miejsce na boisku pojawił się Zych. W 28 minucie miejscowi prowadzą już 2-0. Wyszogrodzki dośrodkował z rzutu rożnego. Moich obrońców uprzedził Wójcik i pewnym strzałem głową pokonał Anusiewicza. Próbowaliśmy zmienić sytuację na boisku jednak Azikiewicz, czy też Osyra marnują świetne okazje. Drugą połowę zagraliśmy jeszcze gorzej i zasłużenie przegraliśmy 2-0.

Luksemburg - Polska  0:2    Info ogólne   Składy

Ostatni mecz przed przerwą zimową zagraliśmy z siódmym w tabeli Motorem Lublin. W poprzednim meczu z tym zespołem ulegliśmy im 3-2. Pora się zrewanżować i zmazać złe wrażenie z ostatniej kolejki i dodatkowo spokojnie przezimować na fotelu lidera.

Karpaty Krosno(1) - Motor Lublin(7)

Od początku meczu staraliśmy się atakować. W 23 minucie po składnej akcji Gruszczyński otwiera wynik spotkania. W kolejnych minutach z boiska wiało nudą. Dopiero w 70 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Misztala piłkę strzałem głową do bramki skierował Czech. Zwyciężamy 2-0 i na zimową przerwę jesteśmy liderem drugiej ligi.

24.44.2012 - II liga wschodnia 2/34

Karpaty - Świt   5:0 (0:0)      Info ogólne    Składy    Tabela

1-0 Thomas Gruszczyński 23
2-0 Damian Czech 70

Zawodnik meczu: Emil Anusiewicz (Krosno) 7,6

Tymczasem z funkcji menadżera Podbeskidzia Bielsko- Biała zwolniony został Waldemar Tęsiorowski. "Górale" po spadku z Ekstraklasy słabo spisują się w Pierwszej Lidze zajmując po 24 kolejkach czternaste miejsce i punkt dzieli ich od strefy spadkowej. Wśród kandydatów na objęcie tej posady jestem głównym faworytem, gdyż zarząd chce powierzyć budowanie nowej drużyny jakiemuś młodemu i utalentowanemu szkoleniowcowi. Długo nie musiałem czekać na propozycje. prezes Marek Glogoza zaproponował mi kontrakt na dwa lata wart 275 tys zł. rocznie. Na transfery miałem otrzymać 525 tys zł, a na pensje 4,2 mln zł rocznie. Celem na ten sezon byłoby spokojne utrzymanie i budowanie drużyny na przyszły sezon, w którym mielibyśmy się już włączyć do walki o awans. Dodam jeszcze, że lepiej drużynie z Bielska idzie w Pucharze Polski, gdzie jest już w ćwierćfinale. Prywatnie jestem kibicem tej drużyny, więc raczej ciężko będzie nie podjąć się zadania budowy solidnego zespołu. Bynajmniej ciężko patrzeć jak mój ukochany klub się rozsypuje.