wtorek, 13 sierpnia 2013

Mamy lidera

W dwudziestej kolejce zagraliśmy u siebie z Sokołem Sokółka. W rundzie jesiennej ponieśliśmy na ich boisku porażkę 1-0. Teraz chcemy się zrewanżować. nasza forma jest wyśmienita. Problemem może być lekkie przemęczenie kilku graczy.

Karpaty Krosno(2) - Sokół Sokółka(6)

Mecz rozpoczął się od znakomitej okazji dla gości. Dzienis dośrodkował z rzutu rożnego. Andrzejewski mocno strzelił głową i piłka przeleciała tuż nad poprzeczką naszej bramki. W 11 minucie nasza akcja. Ogórek podaje do Gruszczyńskiego. Thomas uderzył, ale piłka minimalnie mija bramkę przeciwników. Kolejną okazję Gruszczyński miał w 16 minucie, ale i tym razem przestrzelił. W 28 minucie z lewej strony dośrodkował Haftkowski. Do piłki wyskoczył Piesio i jego strzał trafia w poprzeczkę. Piłka jednak spadła mu pod nogi i Grzegorz dobija ją do pustej bramki. Obejmujemy prowadzenie. W ostatniej minucie pierwszej połowy na prawym skrzydle Piesio ograł dwóch rywali. Dośrodkował na długi słupek i zamykający akcję Azikiewicz podwyższa na 2-0. Druga połowa to już totalna dominacja mojej drużyny. Szanse miał Gruszczyński jednak trzykrotnie będąc sam na sam z bramkarzem gości uderzał obok bramki. Kontrolowaliśmy mecz już do końca i dzięki temu zostajemy liderem rozgrywek.

3.11.2012 - II liga wschodnia 20/34

Karpaty - Sokółka   2:0 (2:0)      Info ogólne    Składy    Tabela

1-0 Grzegorz Piesio 28
2-0 Piotr Azikiewicz 45

Zawodnik meczu: Grzegorz Piesio (Krosno) 8,2

Kolejny mecz w Lidze Europy rozegrała Legia Warszawa. "Wojskowi" grają póki co fatalnie. Dostają lanie od każdego w Europie, a w rodzimej Ekstraklasie zajmują przedostatnie miejsce.

Legia Warszawa- Atletico Madryt   1:3   Info ogólne   Składy   Tabela

My natomiast rozgrywamy kolejną kolejkę ligową. Udajemy się do Wolbromia na mecz z przedostatnim w lidze Przebojem. Oczywiście jesteśmy murowanymi faworytami, choć gospodarze ostatnio grają coraz to lepiej. W pierwszym meczu pokonaliśmy ich u siebie 2-0.

Przebój Wolbrom(17) - Karpaty Krosno(1)

O pierwszej połowie należy szybko zapomnieć. Gospodarze bronili się całą drużyną, a my biliśmy głową w mur. Jedyne okazje to niecelny strzał Azikiewicza z rzutu wolnego i strzał głową piesio w poprzeczkę. Druga połowa już znacznie lepsza. Miejscowi zdecydowanie rozluźnili szyki obronne i chcieli zrobić nam psikusa starając się atakami i agresywną grą zepchnąć nas do obrony. Szybko ich za to skarciliśmy. W 55 minucie Haftkowski podaje do Gruszczyńskiego i ten z 12 metrów pakuje piłkę do bramki. W 69 minucie z lewego skrzydła w pole karne dogrywa Sołtyński i Misztal mocnym strzałem głową podwyższa nasze prowadzenie. Gracze z Wolbromia nie poddają się i w 77 minucie łapią z nami kontakt. Zukowski dośrodkowuje z rzutu rożnego i Żmudka pokonuje Anusiewicza. Gospodarze uwierzyli, że mogą coś zdziałać w tym meczu i ich ataki raz po raz stwarzały zagrożenie pod nasza bramką. My zaczęliśmy się trochę gubić. szczęśliwie jednak korzystny wynik dla ans utrzymuje się do końca meczu.

10.11.2012 - II liga wschodnia 21/34

Wolbrom - Karpaty    1:2 (0:0)      Info ogólne    Składy    Tabela

0-1 Thomas Gruszczyński 55
0-2 Józef Mistzal 69
1-2 Daniel Żmudka 77

Zawodnik meczu: Józef Misztal (Krosno) 7,3

W następnej kolejce czas na mecz  z ostatnim w tabeli ŁKS-em Łomża. Nikt oczywiście nie bierze pod uwagę innego wyniku niż nasze wysokie zwycięstwo. W rundzie jesiennej pokonaliśmy ich na wyjeździe 3-0. Zastanawia mnie fakt czemu tyle meczy z wiosny jest przeniesionych na jesień.

Karpaty Krosno(1) - ŁKS Łomża(18)

Ten mecz opiszę wam w krótkim skrócie. W sumie mimo, że padło kilka bramek nie było to porywające widowisko. Zaczęło się w 20 minucie od pięknego uderzenia Gruszczyńskiego z 20 metrów. Na 2-0 podwyższył Piesio po dośrodkowaniu z lewej strony Ogórka. W 30 minucie pięknym uderzeniem z woleja Osucha pokonał Prokop i goście łapią kontakt z nami. Jednak siedem minut później Kliment uderzył z 30 metrów w samo okienko bramki rywali i do przerwy prowadzimy 3-1. Po zmianie stron się wiele nie działo. Dopiero w 70 minucie nasze prowadzenie podwyższył Sołtyński. Zupełnie rozluźnieni pozwoliliśmy gościom zdobyć jeszcze jednego gola, a na listę strzelców wpisał się Białek. Wygrywamy 4-2 i liderujemy w tabeli z pięciopunktową przewaga nad Dolcanem Ząbki.