Szukaj na tym blogu

czwartek, 1 sierpnia 2013

Pierwsza runda PP

W pierwszej rundzie Pucharu Polski zmierzylismy się w Słupsku z trzecioligowym Gryfem. Oczywiście byliśmy zdecydowanym faworytem tego meczu. Szanse gry dostanie kilku graczy nacodzień rezerwowych takich jak Osuch, Magdziak i Adaszek. Ogólnie chciałbym to spotkanie wygrać jak najmniejszym nakładem sił.

Gryf Słupsk - Karpaty Krosno

Pierwszą szansę na gola mieliśmy już w 8 minucie. Famulski posłał piłkę z rzutu rożnego w pole karne. Magdziak uderzył głową, ale minimalnie niecelnie. W 25 minucie podobną szansę miał Adaszek jednak też uderzył ponad bramką. Prowadzenie objęliśmy w 42 minucie. Gałach zagrał świetną piłkę do Sołtyńskiego. Ten znalazł się sam przed bramkarzem. Minął go zwodem i skierował piłkę do pustej bramki. Mamy upragniony rezultat i spokojnie kontrolujemy grę. Długo rozgrywamy piłkę zmuszając rywali do biegania. Patrząc z trybun na ten mecz można było zasnąć. Sam zresztą całe spotkanie spokojnie przesiedziałem na ławce rezerwowych myśląc już o kolejnym meczu. Obudziłem się dopiero w 83 minucie, by pogratulować Gałachowi zdobytej bramki. Zwyciężamy 2-0 i pewnie awansujemy do drugiej rundy.

5.09.2012 - Puchar Polski, Pierwsza runda

Gryf - Karpaty    0:2 (0:1)      Info ogólne    Składy

0-1 Szymon Sołtyński 42
0-2 Daniel Gałach 83

Zawodnik meczu: Daniel Gałach (Krosno) 8,1

Tak przy okazji rozgrywek pucharowych to kilka zdań o polskich zespołach w europejskich pucharach. Mistrz kraju Legia Warszawa w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów w dwumeczu wyeliminował Videoton po remisie u siebie 1-1 i wygranej 3-1 na wyjeździe. W trzeciej rundzie poległ z Partizanem Belgrad. 0-1 wyjazd, a u siebie 2-3. W czwartej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy pokonali Brugge po wygranej u siebie 3-1 i porażce na wyjeździe 0-1. W fazie grupowej zagrają z Litexem Łowecz, Lille oraz Atletico Madryt.

Zdobywca Pucharu Polski w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy nie sprostał Red Bul Salzburg przegrywając u siebie 0-2 i na wyjeździe 0-1.

Śląsk Wrocław w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Europy pokonał Rudar u siebie 2-0 i na wyjeździe 4-0. W trzeciej rundzie wygrał z Zyliną na wyjeździe 2-0 i u siebie zremisował 2-2. W czwartej rundzie poległ jednak z Nancy przegrywając u siebie 3-2 i na wyjeździe 1-0.

Lech Poznań w drugiej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy pokonał Slavie Sofia 1-0 u siebie i na wyjeździe zremisował bezbramkowo. Trzecia runda to pojedynek ze Spartakiem Trnava. Zwyciężając na wyjeździe 3-0 i u siebie 1-0 awansowali do czwartej rundy, gdzie nie sprostali Maccabi Tel- Aviv wygrywając u siebie 1-0, ale na wyjeździe przegrywając 2-0.