wtorek, 30 lipca 2013

Czwarta runda kwalifikacyjna PP

Rozpoczynamy rozgrywki o Puchar Polski. W czwartej rundzie kwalifikacyjnej los przydzielił nam trzecioligową Pogoń Barlinek. Oczywiście jesteśmy faworytami tego spotkania. Nie wiem, czy wspominałem, ale w zeszłym sezonie to trofeum zdobyła drużyna Cracovii Kraków.

Pogoń Barlinek- Karpaty Krosno

Jak przewidywano przed spotkaniem to my byliśmy stroną zdecydowanie przeważającą. Już w 7 minucie otworzyliśmy wynik. Gruszczyński świetnie podał do Sołtyńskiego i ten pokonał bramkarza gospodarzy. Kolejne okazje na zdobycie gola mieli Gruszczyński, Osyra i Kowalski- Haberek jednak strzelali minimalnie niecelnie. W 27 minucie było już 2-0. W pole karne rywali dośrodkował Kliment, a Gaca wpakował piłkę do swojej bramki. Uśpieni dwubramkowym prowadzeniem popełniliśmy kilka błędów w obronie i Bejuk zdobył kontaktową bramkę dla Pogoni. Szybko wybiliśmy im z głowy nadzieje na korzystny wynik. i już w 37 minucie z prawej strony dograł Czubała, a Kowalski- Haberek pewnym strzałem zdobył dla nas trzecią bramkę. Do przerwy prowadzimy 3-1. Drugą połowę zaczęliśmy znakomicie. Wprowadzony po przerwie Gałach w pierwszym kontakcie z piłką podwyższył nasze prowadzenie. W 53 minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł Gruszczyński, ale nie trafił w bramkę. Podobną sytuacje Thomas zmarnował dziesięć minut później. nasze okazje na podwyższenie prowadzenia, aż trudno zliczyć. Na listę strzelców mogli się wpisać dwukrotnie Osyra, Piesio i ponownie Gruszcyzński. Nasza przewaga była miażdżąca i miejscowi ograniczyli się tylko do wybijania piłek. Wynik meczu ustalił strzałem z 25 metrów Danielewicz. Tym oto sposobem pewnie awansujemy dalej.