poniedziałek, 15 lipca 2013

Kolejny ciężki mecz

Czas bardzo szybko biegnie. Sezon wkracza w decydującą fazę. Mimo naszej dość sporej przewagi punktowej nad rywalami musimy być bardzo uważni. Kolejny mecz rozegraliśmy na wyjeździe z Unią Nowa Sarzyna. Jest to obecnie ósma drużyna  w tabeli. Jesienią łatwo ich pokonaliśmy 4-0 jednak ten mecz taki łatwy może nie być.

Rozpoczęło się obiecująco. Już w 3 minucie świetną indywidualną akcję przeprowadził Adaszek jednak jego strzał minął bramkę Sarzyny. Chwilę później Gruszczyński uderzył głową, lecz Wierzgacz obronił jego strzał. W 16 minucie ponownie szczęście próbował Adaszek. Mocno uderzył z wolnego, ale tuż obok bramki. Minutę później ładnie szczupakiem uderza Gruszczyński i podobnie obok bramki. Bezbramkowym remisem kończy się pierwsza połowa. ,W szatni oczywiście padły słowa, których nie będę przytaczał. Oczywiście głównie skierowane do napastników. Chłopaki wydawało się, że wrócili na właściwe tory. W 50 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Misztal. Silhavy najwyżej wyskakuje w polu karnym i piękną główką wyprowadza nas na prowadzenie. Cieszyliśmy się z tego gola minutę bo gospodarze doprowadzili do wyrównania. Gola zdobył Reiman po podaniu Stręciwilka. W 55 minucie zamiana ról. Reiman asystuje, a Stręciwilk zdobywa gola strzałem z 25 metrów. To mamy problem. Jednak chłopaki umieją radzić sobie w trudnych sytuacjach. Najpierw w 72 minucie Izydorczyk dośrodkowuje piłkę na długi słupek z rzutu wolnego i najlepszy w polu karnym Silhavy zdobywa swoją drugą bramkę. Zostaje tym samym najlepszym strzelcem zespołu z dziesięcioma golami na koncie co oczywiście powinno być hańbą dla moich napastników. Decydującą akcję przeprowadziliśmy w 79 minucie. Prawą flanką pobiegł Izydorczyk. Zagrał w pole karne i nadbiegający lewą stroną Azikiewicz zdobywa zwycięska bramkę. Zwyciężamy 3-2 i w tabeli dalej mamy osiem punktów przewagi nad Avią Świdnik i dziewięć nad Stalą Mielec.