sobota, 6 lipca 2013

Kolejny sparing

W kolejnym sparingu naszym rywalem jest reprezentant III ligi małopolsko- świętokrzyskiej Poprad Muszyna. Przed sezonem zespół był typowany jako główny kandydat do awansu. Póki co jednak w tabeli swojej ligi zajmują dopiero szóste miejsce i do liderującego Przeboju Wolbrom tracą, aż dziewiętnaście punktów.

Od początku spotkania narzuciliśmy rywalowi swój styl gry. W ósmej minucie powinniśmy prowadzić. Świetnie prostopadłą piłkę do Haftkowskiego zgrał Gruszczyński, ale ten pierwszy uderzył tuz obok bramki. Co się odwlecze to nie uciecze jak mawia przysłowie. Nie udało się w ósmej to udało się w 22 minucie. Z prawej strony dośrodkował Witkowski i tym razem Haftkowski pewnie umieścił piłkę w siatce. Cztery minuty później Izydorczyk zacentrował z rogu, ale Zych posłał piłkę tuż nad poprzeczką. Goście nie umieli sobie stworzyć żadnej dogodnej okazji- zresztą tak było przez cały mecz. Anusiewicz, czy po przerwie Osuch spokojnie mogli by sobie pójść na browarka. Skromnym prowadzeniem kończy się pierwsza połowa. Druga część meczu to w dalszym ciągu nasze ataki. W 59 minucie sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Salak, ale Kisiel świetnie obronił. W 63 minucie z wolnego strzela Azikiewicz. Poprzeczka ratuje Muszynę. W 71 minucie ponownie Kisiel górą, tym razem w pojedynku z Misztalem. W 75 minucie podwyższamy prowadzenie. Misztal dogrywa z prawego skrzydła i Suker zdobywa gola. W 86 minucie rozgrywający dobry mecz Misztal ustala wynik na 3-0. Pewnie wygrywamy mecz i widać, że na tle trzecioligowców prezentujemy się fenomenalnie. Wydaję mi się, że nawet z takim składem śmiało moglibyśmy walczyć na drugoligowych boiskach. Najpierw trzeba awansować.