Szukaj na tym blogu

środa, 31 lipca 2013

Zwycięstwo nad wiceliderem

Trochę rozczarowani po ostatniej porażce przystąpiliśmy do meczu z wiceliderem z Łowicza. Pelikan dość niespodziewanie zajmuje w tabeli tak wysoką pozycję bo przed sezonem typowany był do walki o utrzymanie. Chcielibyśmy przed własną publicznością pokazać z dobrej strony i zmazać złe wrażenie po ostatnim meczu. Do zespołu wraca już Haftkowski.

Karpaty Krosno(8) - Pelikan Łowicz(2)

Od początku meczu było widać, że postawa drużyny z Łowicza to nie przypadek. Bardzo dobrze rozgrywali piłkę i świetnie ustawiali się w defensywie. Na domiar złego już w 6 minucie Famulski złapał kontuzje i w jego miejsce wszedł Kliment. W 11 minucie mogliśmy objąć prowadzenie. Z rzutu wolnego uderzał Piesio i z najwyższym trudem na rzut rożny piłkę wybił Stodoła. W 29 minucie szanse mieli goście. Podobnie jak Piesio z wolnego uderzał Wójcik, ale Anusiewicz pięknie obronił. W 33 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Jagodziński jednak przestrzelił. Wydawało się, że pierwsza połowa skończy się bezbramkowym remisem. Tuż przed jej zakończeniem Gruszczyński odebrał piłkę Lakomemu. Podciągnął do linii końcowej, wycofał piłkę na 16 metr gdzie czekał już Kliment. Uderzył z pierwszej piłki i ta zatrzepotała w siatce gości. Prowadzimy 1-0. Po zmianie stron zmieniliśmy trochę taktykę cofając się do obrony licząc na możliwość kontrataku. Pelikan zupełnie stracił koncepcje gry, a my mogliśmy podwyższyć wynik jednak ani Piesio, ani Sołtyński nie zdołali pokonać Stodoły. Sędzie gwiżdże po raz ostatni i skromnie pokonujemy wicelidera.